printlogo


کد خبر: 136734تاریخ: 1398/09/03 13:37
تبیین جزئیات هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی
تبیین جزئیات هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی
نشست خبری هفتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی به منظور تببین جزئیات برگزاری این جشنواره برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار نشست خبری هفتمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال رضوی با حضور محمدحسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و محمد صادق افراسیابی، معاون رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

این جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در فضای مجازی را دنبال می‌کند و با هشتگ های #امام_رئوف و #امام_رضا در شبکه های اجتماعی معرفی می‌شود؛ همچنین این دوره از جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت برخی شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های داخلی برگزار می‌شود. 

در ابتدای نشست افراسیابی از لزوم راه‌اندازی یک پویش ملی با موضوع جشنواره رضوی گفت و توضیح داد: فرهنگ رضوی با فرهنگ ایرانی همراه بوده است و در راستای همین تناسب فرهنگی لازم است در فضای مجازی هم فعالیت‌هایی صورت گیرد و در ادامه کیفیت مطالب باید اهداف کمی هم برای جشنواره تعیین کرد. با همین هدف کمی قرار شد آثار انتشار یافته از یکم آذرماه 1398 تا یکم آذرماه 1399 به 10 برابر افزایش پیدا کند و اگر چنین شد نشانه موفقیت ماست. هدف 10 برابر شدن آثار هم برگرفته از قوانین بالادستی وزارت ارتباطات است که لزوم افزایش محتوای تولیدی را 10 برابر اعلام کرده‌ است.

معاون رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم همکاری‌ رسانه‌های گروهی با ارشاد و بنیاد ملی امام رضا تاکید کرد و ادامه داد: ما شبکه‌های هشتگانه پروفایل، روبیکا، چارخانه، آپارات، آخرین خبر، نماسا، تماشا و خبر فوری را برای بررسی آثار انتخاب کرده‌ایم اما با توجه به اینکه اینستاگرام شبکه بسیار تأثیرگذاری در جهان است این شبکه اجتماعی را هم رصد خواهیم کرد.

وی افزود: اینستاگرام را می‌توان به منزله یک شبکه اجتماعی تأثیرگذار در نظر گرفت و از آن  برای ترویج اخلاق رضوی و سبک زندگی اسلامی- ایرانی بهره گرفت.

در ادامه نشست محمدحسین اسماعیلی دبیر هفتمین جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی توضیح داد: نمی‌توان منکر فضای مجازی در جهان معاصر شد و باید از این فضای ایجاد شده به درستی استفاده کرد نباید با نگاه سلبی به این فضا از آن فاصله گرفت، بلکه باید با نگاه ایجابی شرایط استفاده درست از آن را فراهم کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری هم بر استفاده از این فضا در راستای انتقال فرهنگ ایرانی- اسلامی تاکید کرده‌اند و اگر نتوانیم از این فضا به‌درستی استفاده کنیم بازنده‌ایم.

دبیر جشنواره از منابع مورد استفاده در آن گفت و ادامه داد: قرآن، احادیث به ویژه (امام رضا) صاحب نظران، هنرمندان و نویسندگان می توانند منابع تولیدی باشند تا موضوعاتی چون ارزش های اخلاقی، اجتماعی، حاکمیتی و زیارت امام رضا را تبیین کنند. برای این منظور هم می‌توانند از عکس نوشته، متن، گرافیک، اینفوگرافیک، ویدئو، پویانمایی و موشن گرافی استفاده کنند تا داوران کیفیت آثار، میزان بازدید، دیدگاه ها و کامنت ها و غنای محتوایی آثار را بررسی کنند.

لازم به ذکر است متقاضیان می‌توانند تا بهمن ماه 1398 آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند. آثار برگزیده پس از داوری نهایی در 26 بهمن ماه در استان قزوین همزمان با میلاد حضرت زهرا (س) طی آئین اختتامیه اعلام خواهند شد.

انتهای پیام/


لینک مطلب: http://www.khabarnegar.ir/News/136734.html
Page Generated in 0/0156 sec