printlogo


کد خبر: 136729تاریخ: 1398/09/03 08:20
تجربیات حضور سردبیر تهران‌تایمز در اتحادیه «OANA»
تجربیات حضور سردبیر تهران‌تایمز در اتحادیه «OANA»
سردبیر روزنامه «تهران‌تایمز»، تجربیات سفرش به کره جنوبی برای شرکت در نشست عمومی اتحادیه خبرگزاری‌های OANA را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار «محمد قادری»، سردبیر روزنامه «تهران تایمز» پیرامون تجربیات سفر اخیرش به سئول بیان کرد: این سفر به منظور شرکت در نشست عمومی اتحادیه خبرگزاری‌های OANA که شامل کشورهای آسیا و اقیانوسیه بوده است، انجام شد.

وی ادامه داد: در نشست‌های عمومی اتحادیه خبرگزاری‌های OANA، هر کشوری که عضو این اتحادیه است، یک یا دو نماینده به این نشست می‌فرستند و ایران تنها عضوی است که دارای سه نماینده است. «خبرگزاری مهر»، «خبرگزاری ایرنا» و خبرگزاری فارس»، سه عضو ایرانی این نشست هستند. این اتحادیه درمجموع ۷۰ عضو دارد.

قادری افزود: این اتحادیه علاوه بر اعضای عادی، یک کمیته اجرایی و فنی هم دارد که نماینده خبرگزاری مهر یکی از اعضای کمیته فنی و نماینده خبرگزاری ایرنا یکی از اعضای کمیته اجرایی آن است. تصمیم‌هایی که قرار است گرفته شود ابتدا در کمیته‌های فنی و اجرایی مورد بحث قرار می‌گیرند و سپس به صحن مجمع عمومی راه پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: تصمیماتی که در کمیته اجرایی و فنی بررسی شدند در صحن مجمع عمومی به رای گذاشته می‌شوند و تصمیماتی که رای می‌آورند، مصوب شده و اعضا ملزم به انجام آن‌ها می‌شوند.

سردبیر روزنامه «تهران تایمز» گفت: در این نشست بیشتر پیرامون «اقتصاد رسانه» و «استفاده از تکنولوژی‌های جدید در عرصه رسانه» گفت‌وگو می‌شود. مثلا در نشست‌های اخیر این اتحادیه، درباره استفاده از هوش مصنوعی تبادل اطلا