printlogo


کد خبر: 125254تاریخ: 1397/02/29 12:18
اگر نام شورای شهر تغییر نمی‌کند؛ شهرری را از تهران جدا کنند
عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش :
اگر نام شورای شهر تغییر نمی‌کند؛ شهرری را از تهران جدا کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگارعضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: براساس قانون نام شورای شهر تهران باید به شورای شهر تهرانی، ری و تجریش باید اصلاح شود در غیر اینصورت شهرری را از تهران جدا کنند.

حسن خلیل‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ، درباره تغییر نام سردر شورای شهر تهران به شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: در این خصوص اختلاف دیدگاهی وجود دارد که بعضی از دوستان می‌گویند از نظر حقوقی امکان تغییر نام وجود ندارد، عده‌ای نیز معتقدند نمی‌توان نام سه‌سیلابی برای شورا گذاشت ولی بعضی‌ها معتقدند بر اساس مرّ قانون نام شورای شهر تهران، ری و تجریش صحیح است.

وی گفت: یا قانون را باید اصلاح کنند و یا اینکه شهرری را از تهران جدا کنند، ری همیشه مستقل بوده است سابقه 8 هزار ساله دارد و در زمانی که تهران روستا بوده ری شهر بوده است و باید جایگاه این شهر حفظ شود.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش افزود: باید موضوع حقوقی شورای شهر تهران، ری و تجریش در صحن شورا مورد بررسی قرار بگیرد و هنگامی که اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش در انتخابات شرکت می‌کردند در تمامی فرم‌ها شورای شهر تهران، ری و تجریش قید شده و امضاء کرده‌اند. حذف شهرری و تجریش در کنار شورای شهر تهران جفا به مردم ری است.

خلیل‌آبادی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی باید در این خصوص تصمیم بگیرد و ما بارها نیز با نمایندگان مجلس در این باره صحبت کرده‌ایم ولی نتیجه‌ای نداشته است.

 


لینک مطلب: http://www.khabarnegar.ir/News/125254.html
Page Generated in 0/0116 sec