کد خبر: 136755
ماهی‌گیری انجمن صنفی روزنامه‌نگاران از اغتشاشات اخیر
حالا که آتش اغتشاشات اخیر خوابیده است برخی‌ها به دنبال ساختن کلاهی از نمد برای خودشان هستند مانند انجمن صنفی روزنامه‌نگاران که به اصطلاح خود را حامی و متولی خبرنگاران می‌داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار شاید کم‌تر قشری مانند خبرنگاران و اصحاب رسانه یافت شود که با وجود این همه داعیه دار متولی بودنش باز هم بی‌صاحب‌تر از هر گروهی باشد و هرجا به حمایت نیاز داشته باشند تنها خودشان هستند که برای خودشان می‌مانند.

اغتشاشات اخیر که اتفاق افتاد اصلا هیچ کس سوال نکرد خبرنگاری که با کم‌ترین حقوق و بیشترین استرس به این حرفه مشغول است چگونه امرار معاش خواهد کرد یا هیچ کس نبود که بگوید خبرنگار حق‌التحریر شهرستانی از این به بعد چگونه زندگی می‌کند یا چرا از دریافت کمک‌هزینه معیشتی هم محروم است.

تعدادی آشوبگر و عوامل نفوذی دشمن از بی‌تدبیری مسوولان سوء استفاده کرده و آتش به جان و مال مردم زدند تا مطالبات اصلی مردم از یاد برود و حالا هم برخی با بیانیه نوشتن و مدعی بودن می‌خواهند از این وضعیت بهره‌برداری خودشان را بکنند و به اصلاح کلاهی از این نمد برای خود ببافند.

هیات مدیره انجمنی به نام انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران در پیامی مدعی است که در آخرین جلسه این انجمن به موضوع بازداشت خبرنگاران در اغتشاشات اخیر پرداخته است اما صحبتی از این موضوع نکرده که چه تعداد خبرنگار بازداشت شده‌اند.

البته ناگفته نماند هرکس که خبرنگار باشد نمی‌تواند به واسطه شغلی که دارد برای خودش مصونیت ایجاد کند چراکه آنچه خبرنگار را در قبال آسیب‌ها و برخوردها ایمن نگه میدارد شخصیت حقوقی وی به واسطه ماموریت کاری است و نه جایگاه حقیقی آن فرد.

اما انگار برخی هنوز این موضوع را درک نکرده و فکر می‌کنند همین که نام خبرنگار بر پیشانی‌شان خورد دیگر هم می‌توانند هر کار خواستند بکنند و هم به هیچ کس هم پاسخگو نباشند به طوری که این موضوع به رفتارهای دور از شان خبرنگاری توسط برخی از افراد منتج شد.

آنچه این انجمن صنفی در پیامش منتشر کرده و خوراک رسانه‌های ضدانقلاب شده دفاع از فضای آزاد برای فعالیت حرفه‌ای روزنامه‌نگاران است اما مشخصا اعلام نکرده است کدام خبرنگار در زمان انجام وظیفه خبرنگاری بازداشت شده است.

آنچه مهم است وجود امنیتی در بستر اطلاع‌رسانی صحیح در جامعه است. این اتفاقات بار دیگر گوشزد می‌کند که هم باید فکری به حال اصحاب رسانه و پالایش خبرنگاران واقعی از خبرنگارنماها کرد و هم باید دست مدعیان سودجو از رسانه‌ها را یک بار برای همیشه قطع کرد.

انتهای پیام/

Page Generated in 0/0092 sec