کد خبر: 136750
توسط انتشارات پشتیبان
«استراتژی امنیت سایبری بریتانیا» به فارسی منتشر می‌شود
کتاب «استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری» توسط «شبنم امیرجاوید» به فارسی ترجمه شده و انتشارات پشتیبان در آینده نزدیک آن را منتشر و روانه بازار کتاب می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار کتاب «استراتژی امنیت سایبری بریتانیا در حوزه علم و فناوری» به‌منظور «تحلیلی بر اقدامات آتی در حوزه امنیت سایبری» در آینده نزدیک توسط نشر پشتیبان  منتشر شود.

در خلاصه‌ای از این کتاب آمده است: «مرکز امنیت ملی سایبری» در شناسایی روندهای مهم علم و فناوری از مشاوره‌های طیفی از متخصصان بخش‌های دولت انگلستان و خارج از آن استفاده می‌کند. این مهم، ناشی از مهارت‌های بسیار پراکنده و تعامل با متخصصان است و کمک می‌کند تا «مرکز امنیت ملی سایبری» بر ماهیت پیچیده فناوری‌های امنیت سایبری و مشکلاتی که دپارتمان‌های فناوری در سیاست‌گذاری‌شان با آنها مواجه می‌شوند، غلبه کنند.

در بخش دیگری از خلاصه این کتاب آمده است: استراتژی امنیت ملی سایبری به این نتیجه رسیده که دولت انگلستان به جریان اصلی استفاده از پویش چشم‌انداز برای آگاهی از سیاست‌گذاری امنیت سایبری نیاز دارد و مجموعه اقداماتی برای ارائه این مهم بر اساس اصول زیر انجام می‌شود: «اطمینان یافتن از اینکه سیاست‌گذاری توسط متخصصان فنی از فناوری‌های نوظهور مطلع است» و «دائما میزان استفاده سیاست‌گذاران از این توصیه تضمین می‌شود».

در این مقدمه می‌خوانیم: «مرکز امنیت ملی سایبری» ارتباطات محکمی با صنعت و دانشگاه برای اطمینان از دسترسی به بهترین تفکرات را دارد و دائما نحوه کار با جامعه نظامی و اطلاعاتی را بهبود می‌دهد. این مرکز با متخصصان سراسر دولت انگلستان از جمله مشاوران ارشد علمی، جوامع نظامی و اطلاعاتی و دفتر مشاور ارشد علمی در زمینه امنیت ملی همکاری می‌کند.

این کتاب توسط «شبنم امیرجاوید» به فارسی ترجمه و توسط دپارتمان ارتباطات و رسانه انتشارات پشتیبان تهیه و تدوین شده است و در آینده نزدیک روانه بازار کتاب می‌شود.

انتهای پیام/

Page Generated in 0/0106 sec