کد خبر: 126629
خجسته مطرح کرد
تغییر سیاست‌های خبیث سعودی شرط مذاکره ایران با عربستان
نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس، تاکید کرد: تغییر سیاست‌های خبیث سعودی و عبور از آمریکا و اسرائیل شرط مذاکره ایران با عربستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، امیر خجسته با بیان اینکه سعودی‌ها بدون پیش شرط حاضر به گفت‌وگو و مذاکره با جمهوری اسلامی ایران درباره مسائل منطقه نمی‍‌شوند، گفت: آمریکایی‌ها با هزینه سعودی‌ها در مسائل منطقه دخالت می‌کنند بنابراین ایران نمی‌تواند به عربستان اعتماد کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به شرایط فعلی منطقه در حوزه مذاکره با عربستان گام بر نخواهد داشت زیرا این اقدام نتیجه عکس می‌دهد البته اگر عربستان تغییر سیاست دهد، این امکان شاید فراهم شود.

شروط ایران برای مذاکره با عربستان

وی افزود: عربستان باید از آمریکا و اسرائیل عبور کند، از جنگ علیه مردم یمن دست بردارد، حق مردم ایران را محترم بشمارد  و در امور کشورهای دیگر منطقه دخالت نکند، می‌توان موضوع مذاکره و گفت‌وگوی ایران و عربستان را دنبال کرد.

خجسته با بیان اینکه احتمال تغییر سیاست عربستان بسیار ضعیف است، یادآور شد: بن سلمان و هیات حاکمه فعلی عربستان از ظرفیت تغییر و تحول برخوردار نیست و از سوی دیگر هم به عنوان یک طرف مذاکره قابل اعتماد نیستند زیرا هیچ گاه دست از کینه‌‌های خود علیه ایران برنداشتند.

صداقت و اعتماد اصول مورد نظر ایران برای مذاکره

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی اصل مذاکره با همه کشورهای دنیا جز اسرائیل را قبول دارد اما طرف‌های مقابل ما باید صادق و قابل اعتماد باشند که متاسفانه آمریکا و سعودی‌ها صادق و مورد اطمینان نیستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر عربستان و تمام همراهان آمریکایی در منطقه به بن بست رسیدند زیرا ناتوی عربی شکست خورد و پروژه معامله قرن هم برای آنها نتیجه بخش نبود. در این شرایط ایران باید برای مذاکره با عربستان شرط بگذارد و این شرط تغییر سیاست‌های خبیث عربستان است.

تغیر و تحول در هیت حاکمه عربستان به زودی

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: عربستان سعودی از سیاست‌های خود عبور نخواهد کرد اما به همت و تلاش مردم عربستان در آینده نزدیک تغییر اساسی در حکومت سعودی ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام/

Page Generated in 0/0073 sec