کد خبر: 125373
فاصله یک ادعا تا واقعیت + عکس
همزمان با سفر رئیس‌جمهوری به دو کشور اروپایی دستگاه اطلاعاتی بلژیک مدعی دستگیری چند ایرانی با اتهام اقدام برای انجام یک عملیات تروریستی شد، اما واقعیت با آنچه رسانه‌ها و برخی مقامات خارجی اعلام کردند فاصله بسیاری دارد...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، دوشنبه هفته جاری دستگاه اطلاعاتی بلژیک مدعی شد روز شنبه دو شهروند بلژیکی ایرانی‌تبار که ادعا شده قصد سفر به فرانسه و حمله به همایش گروه مجاهدین خلق (منافقین) در پاریس را داشته‌اند، دستگیر و در خودروی آنها یک بمب دست‌ساز حاوی ۵۰۰ گرم ماده منفجره کشف کرده است.

این در حالیست که ساعاتی بعد از طرح اولیه این ادعا در روز دوشنبه، وزیر امور خارجه کشورمان که همراه با حسن روحانی رئیس‌جمهوری در جریان سفر به دو کشور اروپایی(سوئیس و اتریش) در «برن» پایتخت سوئیس به سر می‌برد، نسبت به این ادعا واکنش نشان داد و در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «چه همزمانی جالبی. همزمان با شروع سفر رئیس‌جمهوری به اروپا یک عملیات ایرانی، افشا و عوامل آن دستگیر می‌شوند. ایران هرگونه خشونت و ترور را در هر مکانی محکوم می‌کند و آماده همکاری با همه مقامات ذی‌ربط برای کشف آنچه تنها یک عملیات پلید برای دادن نشانی غلط است، می‌باشد.»

با توجه به همزمانی طرح ادعای دستگیری این چند ایرانی با آغاز سفر اروپایی رئیس‌جمهوری کشورمان، به نظر می‌رسد که هدف از طرح موضوع، صرفا تحت فشار قرار دادن هیات ایرانی در این سفر بویژه در مدت اقامت در اتریش و ایجاد فضایی ایران هراسانه در جلسات و مذاکرات هیات ایرانی در این سفر باشد.

امیر سعدونی ۳۸ ساله و نسیمه نعامی ۳۳ ساله هویت اصلی افراد دستگیر شده است که در تصاویری که به دست ایسنا رسیده، ارتباط حداقل یکی از آنها با منافقین به صراحت مشاهده می‌شود.

امیر سعدونی(راست) در کنار مهدی ابریشم‌چی(وسط) از اعضای رده‌بالای سازمان منافقین
امیر سعدونی(نفر سوم از چپ) در یکی از تجمعات گروهک منافقین
امیر سعدونی در یکی از گردهمایی‌های هواداران منافقین در پاریس در حالی که تصویری از مسعود رجوی را بر سینه نصب کرده است
امیر سعدونی در یکی از گردهمایی‌های هواداران گروهک منافقین
امیر سعدونی در یکی از گردهمایی‌های هواداران گروهک منافقین

انتهای پیام/

Page Generated in 0/0067 sec