کد خبر: 124712
همراه با شهدا ؛
زندگی نامه شهید اسکندر اشرفی
گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهید اسکندر اشرفی یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید اسکندر اشرفی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

شهید اسکندر اشرفی در سال 1333 در روستای (چوغانلو) از توابع شهرستان شاهین دژ دیده به دنیا آمد.
شهید از علاقمندان ائمه اطهار (ع) و امام راحل (ره) و معتقدین به ولایت فقیه بود. او در روستای محل تولد از طریق کارگری زندگی را می گذراند. به علت فقر مالی از نعمت سواد بی بهره ماند.

قبل از انقلاب همراه مردم در راهپیمائیها علیه رژیم ضد پهلوی شرکت می کرد. بعد از پیروزی همکاری خود را با هسته های مقاومت شروع کرد و علی رغم داشتن سه فرزند در کسوت مقدس پاسداری اسلحه به دست گرفت و وارد میدان مبارزه با ضدانقلاب شد و بعد از14 ماه نبرد در مناطق ناامن کردستان، در تاریخ1359/3/18 هدف اصابت تیر قرار گرفت و دعوت حق را لبیک گفت و جام گوارای شهادت را سر کشید. پیکر مطهر او بعد از تشییع در گلزار شهدای شاهین دژ به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

Page Generated in 0/0090 sec