شناسه خبر: 31974 منتشر شده در مورخ: 1394/07/21 ساعت: 09:02 گروه: مسائل صنفی خبرنگاران
دکتر هرمز فامیلی در گفتگو با خبرنگار:

دانش دانشگاه به خوبی به صنعت انتقال پیدا نمی کند

دانش دانشگاه به خوبی به صنعت انتقال پیدا نمی کند
رییس انجمن بتن ایران گفت:بدون شک مهندسین ما در بعضی موارد توانسته اند تا کارهای خوبی را انجام بدهند که امثال آن برج میلاد یا تونل صدر بوده است اما در مقابل آن بسیاری از ساختمانهایی هستند که از کیفیت نا مطلوبی برخوردارند و نباید ما شاخص را برج میلاد قرار دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار دکتر هرمز فامیلی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار و با تاکید بر بخشنامه جناب وزیر در ممانعت از ورود افراد دو شغله در انتخابات نظام مهندسی اظهار داشت:این ببخشنامه کاملا به جا است چرا که همین افراد که چندین شغل دارند به کارهایشان نمیرسند و حضور این افراد تنها باعث می شود تا نظام مهندسی از اهداف خود دور شود.

وی در ادامه افزود:بدون تردید نظام مهندسی ساختمان باید به امور ساختمانی نظم بدهد و این نظم دادن به این معناست که ما ساختمان هایی داشته باشیم که ایمن،بادوام و اقتصادی باشند اما با نگاهی اجمالی متوجه می شویم تا این شرایط محقق نشده است.

رییس انجمن بتن ایران در ادامه گفت:افرادی در نظام مهندسی ساختمان باید حضور داشته باشند که وقت آن را داشته باشند تا بتوانند به این مشکلات موجود فکر کنند و صرفا اشغال یک صندلی در سازمان نظام مهندسی ساختمان کافی نیست و نتیجه آن می شود که در حال حاضر ما در این شرایط هستیم و نیاز شدید داریم به افرادی که علاقمند هستند تا به این وضعیت نا بسامان فعلی سرو سامان بدهند.

دکتر هرمز فاعلی در ادامه با اشاره به برگزاری هفتمین کنفرانس ملی بتن و سیزدهمین همایش روز بتن گفت:همانطور که بارها اعلام شده است هدف از برگزاری روز بتن بالا بردن سطح اطلاعات عموم در مورد بتن را افزایش دهیم و این باعث شده است تا فعالیت های متفاوتی در این روز صورت می گیرد که به عنوان مثال می توان به فعالیت های گسترده ای برای دانشجویان که امید آینده کشور ما هستند مسابقاتی ترتیب داده شده است.

وی ادامه داد: عملا افرادی که در این مسابقات شرکت کرده اند بعدا در کارگاه ها مهندسین بسیار خوبی در زمینه بتن شده اند و همچنین ما برای تشویق سازندگان ساختمان ها طرح های برتر ساختمانی را انتخاب می کنیم و مورد تشویق قرار می گیرند تا شناخته شوند و ساخت و ساز را به کیفیت بهتری برسانیم.

دکتر هرمز فاعلی همچنین در مورد کنفرانس ملی بتن گفت:در گذشته بیان می شد که در روز بتن مطالب علمی بیان نمی شود که البته در آن زمان اصلا چنین موضوعی مطرح نبود که ما در این روز مطالب علمی را بیان کنیم اما از این جهت برنامه ای چیده شد تا کنار روز بتن کنفرانسی نیز برگزار شود تا دانشجویان و پزوهشگاران ما فرصتی  پیدا می کنند تا مقالات خود را ارائه بدهند.

وی گفت:بدون تردید با همین روشها علمی که در دانشگاه ها ایجاد می شود کم کم به صنعت انتقال پیدا می کند و امروزه یکی از مشکلاتی که ما داریم و امسال موضوع روز بتن قرار دادیم تعامل بین دانشگاه و صنعت است و همانطور که شما هم می دانید بین دانشگاه و صنعت یک حلقه مفقوده وجود دارد و این باعث شده تا دانشجویان ما در دانشگاه به مرزهای دانش برسند و کارهای مناسبی را به انجام میرسانند که به عنوان مثال در آزمایشگاه ها بتن با مقاومت 5000 هزار کیلو بر سانتی متر مربع هم میرسند اما در صنعت خبری از آنها نیست و میبینیم که در مقاومت 300 کیلو بر سانتی متر مربع هم مشکل داریم.

رییس انجمن بتن ایران تصریح کرد:این مسائل به این معناست که دانش دانشگاه به خوبی به صنعت انتقال پیدا نکرده است و بنابراین ما سعی کرده ایم تا این حلقه وسط را ایجاد کنیم و یک میز گردی در روز بتن ترتیب داده شده تا افراد مسئول در صنعت افراد از دانشگاه ها کنار هم نشسته و صحبت کنند و تا انجا که امکان داره مشکلات را از میان برداریم.

دکتر هرمز فاعلی گفت:بدون شک مهندسین ما در بعضی موارد توانسته اند تا کارهای خوبی را انجام بدهند که امثال آن برج میلاد یا تونل صدر و یا پل طبقاتی صدر بوده است اما در مقابل آن بسیاری از کارهایی است که از کیفیت نا مطلوبی برخوردارند و نباید ما شاخص را برج میلاد قرار دهیم و باید ببینیم که در کل ساختمان هایی که در تهران ساخته می شود کیفیت چگونه است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:یکی از بزرگترین مشکلات ما در ساختمان ها هم اکنون بحث نظارت ضعیف است چرا که توزیع کار به صورت عادلانه بین مهندسان صورت نگرفته است و میبینید که یک مهندسی تعداد زیادی نظارت برعهده دارد و تعداد زیادی مهندس دیگر بیکار هستند که ما باید توزیع عادلانه ای را در این زمینه فراهم کنیم. 

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0300 sec