شناسه خبر: 149374 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 ساعت: 17:49 گروه: آموزش خبرنگاری

اتوبوسهای بین شهری نباید بیش از ۵۰ درصد ظرفیت مسافر سوار کنند+ نحوه گزارش تخلف

اتوبوسهای بین شهری نباید بیش از ۵۰ درصد ظرفیت مسافر سوار کنند+ نحوه گزارش تخلف
معاون حمل و نقل سازمان راهداری کشور گفت: در سیستم نرم‌افزاری که فروش بلیط را انجام می‌دهد، ظرفیت ۵۰ درصد را اعمال کردیم و عملاً امکان فروش بیشتر بلیط وجود ندارد مگر اینکه راننده اتوبوس پس از خروج از ترمینال در طول مسیر مسافر سوار کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ، مهران قربانی ، درباره رسیدگی به تخلفات اتوبوسهای بین‌شهری که برخلاف پروتکلها در ایام کرونا اقدام به سوار کردن مسافر بیش از حد مجاز، اظهار کرد: بلیط یا به صورت اینترنتی یا در پایانه‌ها به فروش می‌رسد، در سیستم نرم‌افزاری که فروش بلیط را انجام می‌دهد، ظرفیت 50 درصد را اعمال کردیم و عملاً امکان فروش بیشتر بلیط وجود ندارد مگر اینکه راننده اتوبوس پس از خروج از ترمینال در طول مسیر اقدام به سوار کردن مسافر بیش از ظرفیت مجاز کند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: داخل اتوبوسها در سه نطقه مجزا (ابتدا، انتها و میانه اتوبوس) برگه‌های راهنمایی ثبت شده و مسافران می‌توانند اعترضات خود را با توجه به موارد ذکر شده در این برگه‌ها، در اختیار پلیس، شرکت حمل و نقل‌کننده، سازمان راهداری و نهایتاً سایت 141 قرار دهند.

وی تصریح کرد: البته این موضوعات باید به صورت مستند در اختیار ما قرار بگیرد و شامل عکس یا فیلم و شماره خودرو باشد، در صورت دریافت این مستندات پیگیری خود را درباره تخلف راننده و شرکت‌ حمل‌ نقل‌کننده پیگیری می‌کنیم البته عمدتاً این موضوعات به شرکتهای حمل و نقل برنمی‌گردد و بیشتر موارد مربوط به راننده‌ها هستیم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه موارد تخلف در صورت احراز، قطعاً پیگیری خواهد شد، خاطرنشان کرد: به موارد ارجاع شده نیز در این رابطه به سرعت رسیدگی کردیم.

انتهای پیام /

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0172 sec