شناسه خبر: 146982 منتشر شده در مورخ: 1398/11/20 ساعت: 15:08 گروه: جشنواره‌ها و مسابقات
صالحی در بازدید از سینمای اهالی رسانه:

جشنواره فجر باید نماد حضور حداکثری هنرمندان باشد

جشنواره فجر باید نماد حضور حداکثری هنرمندان باشد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد خداحافظی فرامرز قریبیان از سینما گفت: گلایه فرامز قریبیان مربوط به این دوره نمی‌شود. رویکرد ما این است که اهالی هنر و سینما به صورت حداکثری بر سر این سفره قرار بگیرند. باید خانواده سینما حداقل دافعه را داشته و کنار هم قرار گرفتن‌ها تداوم و جشنواره فجر نماد این حضور حداکثری باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار سید عباس صالحی با حضور در پردیس ملت از سینمای اهالی رسانه بازدید کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.


وی در ابتدای صحبت هایش به ضرورت همدلی میان اهالی هنر تاکید و جشنواره فیلم فجر را موقعیت مناسبی برای تقویت وحدت میان مردم دانست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ناراحتی قریبیان از ساز و کارهای موجود در سینما و خداحافظی این هنرمند از سینما گفت: گلایه فرامز قریبیان مربوط به این دوره نمی شود. رویکرد ما این است که اهالی هنر و سینما به صورت حداکثری بر سر این سفره قرار بگیرند. باید خانواده سینما حداقل دافعه را داشته یا بهتر اینکه اصلا دفعی نداشته باشد.

صالحی یادآور شد: باید کنار هم قرار گرفتن ها تداوم پیدا کند و جشنواره فجر نماد این حضور حداکثری باشدامیدواریم سال به سال بتوان این مساله را محقق کرد.

وی درباره توجه مسئولان جشنواره به برخی آثار و شائبه وجود باندبازی در انتخاب فیلم‌های حاضر در جشنواره خاطرنشان کرد: تاکید بنده به دوستانم در جشنواره از دبیر جشنواره تا ریاست سازمان سینمایی و اعضای هیات انتخاب این است که جشنواره فیلم فجر با همه تکثر و تنوع ویترین سینمای ایران است. این موضوع است که جشنواره فجر را زیباتر می‌کند. تاکید بنده چنین نگاهی بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: خوشبختانه در فضای جشنواره گونه‌های مختلف را با سبک‌ها و کارگردانان مختلف شاهد هستیم. این اتفاق شور و شوق نسبی را ایجاد کرده است.

صالحی درباره تحریم جشنواره به دست هنرمندان تصریح کرد: به دلیل اتفاقات سختی که اخیرا برای مردم به وجود آمد، پاره‌ای از عکس العمل‌های عاطفی را شاهد بودیم. خوشبختانه آن چه در جشنواره فیلم فجر و دیگر جشنواره‌ها ملاحظه می‌کنیم، اهالی فرهنگ و هنر احساسشان این بود که جشنواره‌ها اتفاقی است که نمی‌شود به راحتی از آن گذشت و با کنار هم بودن اتفاق بهتری می‌افتد.

وی ابراز داشت: نگاهی که تا الان در سیاست‌های ما حاکم بوده این است که مسیر جشنواره را مسیر همگرایی قرار دهیم. جشنواره فیلم و دیگر جشنواره‌های فجر نشان داد که پس از این اتفاق تلخ باز هم همه هنرمندان به سرعت دور هم آمدند. ممکن است اهالی هنر پاره‌ای انتقاد هم داشته باشند، اما یک خانواده هستند و این خانواده را به راحتی رها نمی‌کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوالی مبنی بر صحبت‌های اخیر ابراهیم حاتمی کیا که دولت را مخالف و دشمن خود قلمداد کرده بود، گفت: حقیقتا ما نگاهی برای مقابله با ایشان و آثارشان را نداریماصلا این طور احساس نمی‌کنم. این اثر و تمامی آثار آقای حاتمی کیا و تم فیلم‌های ایشان از قبل موجود و مشخص بوده است. نگاه دولت این است که فضای نقد و انتقاد در بخش‌های مختلف اجتماعی از جمله فیلم موضوعی قابل تامل استبا وجود اینکه من، خط مستقیم ارتباط بودم هیچ کسی چه پیش از جشنواره چه در طول جشنواره، زبان به گلایه نگشوده است.

صالحی درپایان گفت: من این تعبیر را ازآقای حاتمی کیا نشنیدم که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایتی از کار‌های ارزشی و انقلابی نمی‌کند. متن صحبت ایشان ارجاعی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نداشت. اما حمایت از آثار دفاع مقدس و آثاری از این قبیل همیشه مد نظر ما است. البته منابع ما در وزارتخانه متبوع بسیار محدود است و این منابع محدود، پاره‌ای از تضعیفات را در بخش حمایتی ایجاد کرده است.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0184 sec