شناسه خبر: 136970 منتشر شده در مورخ: 1398/11/14 ساعت: 09:05 گروه: مسائل صنفی خبرنگاران

نظر هیئت منصفه مطبوعات درباره پرونده خبرگزاری ایسنا

نظر هیئت منصفه مطبوعات درباره پرونده خبرگزاری ایسنا
هیئت منصفه مطبوعات استان تهران، مدیر مسئول خبرگزاری ایسنا را در پرونده‌ای که به اتهام نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر تشکیل شده بود، مجرم شناخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار احمد مومنی‌راد؛ سخنگوی هیئت منصفه مطبوعات استان تهران درباره رسیدگی به پرونده‌های مطبوعاتی که امروز یکشنبه 13 بهمن در شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران اظهار کرد: یکی از پرونده‌های مطروحه در دادگاه امروز، پرونده مربوط به خبرگزاری ایسنا تحت عنوان اتهامی نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر بود که پس از استماع شکایت شاکی و دفاعیات متهم، هیئت منصفه مطبوعات، مدیرمسئول خبرگزاری ایسنا را در رابطه با عنوان اتهامی یاد شده، مجرم شناخت اما مستحق تخفیف دانست.

وی افزود: پرونده دیگر مربوط به پایگاه خبری عصر ایران بود که با توجه به گذشت شاکی از شکایت خود، مختومه شد.

مومنی‌راد تصریح کرد: پرونده دیگر مربوط به مدیرمسئول سایت خبری بولتن نیوز بود که سه عنوان اتهامی شامل انتشار اسرار دیگری بدون رضایت، نشر مطالب خلاف واقع و افترا داشت و نهایتاً پس از ارائه دفاعیات متهم، هیئت منصفه مطبوعات در دو عنوان اتهامی نخست با اکثریت و در عنوان اتهامی افترا نیز با اتفاق آرا، مدیرمسئول بولتن نیوز را مجرم شناخت ولی مستحق تخفیف در مجازات دانست.

سخنگوی هیئت منصفه مطبوعات گفت: در دادگاه امروز به پرونده مدیرمسئول سایت نفت ما نیز تحت عناوین اتهامی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، افترا و توهین رسیدگی شد که هیئت منصفه متهم را در عناوین اتهامی یاد شده مجرم شناخت و مستحق تخفیف در مجازات نیز ندانست.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0173 sec