شناسه خبر: 136959 منتشر شده در مورخ: 1398/11/13 ساعت: 10:33 گروه: حوزه رسانه
رایزنی ایران در دهلی خبر داد؛

هند در صدر کشورهای معلق کننده اینترنت در جهان است

هند در صدر کشورهای معلق کننده اینترنت در جهان است
مسئولان کشور هند به مناسبت‌های گوناگون اینترنت را در این کشور قطع می‌کنند. این باعث شده تا هند در صدر کشورهای معلق کننده اینترنت در جهان قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار از سال ۲۰۱۲ دولت هند ۳۶۷ بار اینترنت را در این کشور به حالت تعلیق درآورد. نکته جالب اینکه تنها در سال ۲۰۱۸ میلادی ۶۷٪ از خاموش کردن اینترنت در سراسر جهان فقط در هند رخ داده است. اخیراً خاموش شدن اینترنت در اعتراض به قانون اصلاح شهروندی (CAA) در دهلی و ایالت اوتار پرادش انجام شد.

براساس تحقیقات دو موسسه اندیشکده از جمله شورای هند برای تحقیقات در زمینه روابط اقتصادی بین المللی، هند در صدر خاموش کردن اینترنت در دنیا قرار دارد. به همین دلیل، خسارت اقتصادی بزرگی نیز برای این کشور به همراه داشته است. خاموش شدن اینترنت در کمتر از ۲۴ ساعت بین ژانویه ۲۰۱۲ و ژانویه ۲۰۱۹ میلادی ۶۰ بار رخ داده است. در همین زمان، اینترنت برای ۲۴ تا ۷۲ ساعت ۵۵ بار خاموش شد. خاموش شدن اینترنت ۳۹ بار بیشتر از ۷۲ ساعت اتفاق افتاد.

در همین زمان، بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ میلادی اینترنت بیش از ۱۶ هزار ساعت بسته بود. کشمیر، شاهد طولانی‌ترین خاموشی اینترنت بوده است. اینترنت کشمیر در ۵ اوت ۲۰۱۹ م خاموش شد که هنوز هم این خاموشی ادامه دارد. به عبارتی از آن روز تاکنون کشمیری‌ها ۱۳۶ روز است که اینترنت ندارند و معلوم نیست که با این میزان تاثیرگذاری اینترنت بر زندگی عادی مردم، اهالی این دیار چگونه روزگار می‌گذرانند؟

جامو و کشمیر در صدر ایالت‌های تعطیل شدن اینترنت قرار دارند. پنج ایالت برتر که اینترنت را از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹ تعطیل کردند جامو و کشمیر، راجستان، UP ، هاریانا، بیهار و گجرات هستند. اینترنت ۱۸۰ بار در جامو و کشمیر، ۶۷ بار در راجستان، ۲۰ بار در UP سیزده بار، در هاریانا ۱۱ بار و در بیهار و ۱۱ بار قطع شد. در همین زمان، بین سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۹ در کل ۳۶۷ بار اینترنت در کل کشور به حالت تعلیق در آمده است. 

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0351 sec