شناسه خبر: 136956 منتشر شده در مورخ: 1398/11/07 ساعت: 00:12 گروه: حوزه رسانه
سلیمی‌نمین:

تحریم دامنه خبرگزاری فارس نشان از شکنندگی آمریکاست

تحریم دامنه خبرگزاری فارس نشان از شکنندگی آمریکاست
مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران گفت: تحریم دامنه خبرگزاری فارس توسط آمریکا نشان از شکنندگی آنها است، چراکه آنها نگران این موضوع هستند که غرب آماده شنیدن حرف‌های ما است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار عباس سلیمی نمین» مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران،‌ در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خبرگزاری فارس، با اشاره به تحریم دامنه سایت خبرگزاری فارس، اظهار داشت: این موضوع بر می‌گردد به شرایط جدیدی که ایران در آن قرار گرفته است؛ گرچه امروز در دنیای غرب، مقابله با نژادپرستی افراطی، هزینه زیادی دارد، اما ملت‌ها به شدت از کسانی که در این وادی گام بر می‌دارند استقبال می‌کنند و حمایت به عمل می‌آورند.

وی ادامه داد: ملت‌های دنیای غرب در ماه‌های اخیر، جرأتی در مخالفت با اسرائیل در حوزه مقابله با نژاد پرستی پیدا کردند که این موضوع در قالب  حمایت از ایران است و به نوعی مواضع ایران را تأیید می‌کنند.

این روزنامه نگار اصولگرا، با اشاره به این موضوع که جریانات ضد جنگ آمریکا علیه ایران، روز به روز در آمریکا تقویت می‌شود، گفت: بیشتر روشنفکران آمریکایی همچون فیلمسازان و متفکران در این وادی گام بر می‌دارند تا حقانیت ایران ثابت شود و به نوعی زورگویی آمریکا و اقدامات تروریستی‌اش علیه ایران را نشان دهد. همه این‌ها نقطه تحول بزرگی است و شاید ما هنوز در ایران درک نکنیم، اما حاکمان غرب به خوبی بر خطرات این امر واقفند.

وی یادآور شد:‌ در آمریکا موجی آغاز شده است و همه سیاست‌های نژادپرستانه آمریکا مورد هجمه قرار می‌گیرد، یعنی اساس سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه بر پایه حمایت از پایگاه نژادپرستی بنا شده است. اگر افکار عمومی آمریکا به تدریج و در حمایت از ایران، با این مواضع مقابله کند، این موضوع برای غرب تهدید جدی رقم خواهد خورد.

امروز ملت‌های غرب بیدار شده‌اند

این پژوهشگر تصریح کرد: تاکنون تحت عناوین مختلفی، هر نوع مخالفت با اسرائیل به شدت سرکوب می‌شد و هزینه اظهارنظر علیه اسرائیل و پایگاه نژادپرستی را با صدور حکم‌هایی شاهد بودیم که  اگر این بحث گسترش یابد و به صورت مصداقی ملت آمریکا شروع به حمایت از مواضع ایران کند، تغییر جدی در فضای سیاسی کشورهایی همچون انگلیس و آمریکا ایجاد می‌شود.

گرچه ما در مسائل فکری نقش چندانی نداریم، یعنی از رسانه فراگیر جهانی برخوردار نیستیم، اما آنچه که سبب گسترش پیام ما می‌شود،‌ پایداری است. نفس پایداری ما علیه سیاست های صهیونیسیت و نژادپرستی نشان می‌دهد که ما تنها کشوری در جهان هستیم که علیه نژادپرستی می ایستیم و این موضوع برای ملت ها ارزش والایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: انگلیس و آمریکا با ابزارهای کنترلی و قوانینی که وضع کردند، همه را خاموش نگهداشتند تا حرفی علیه سیاست های نژادپرستانه اسرائیلی نزنند، درحالی که آنها دیگر نمی توانند بیش از این ملت ها را خاموش نگهدارند.

سلیمی نمین با اشاره به این موضوع که نگرانی غرب امروزه در عرصه مسائل فکری است، گفت: گرچه ما در مسائل فکری نقش چندانی نداریم، یعنی از رسانه فراگیر جهانی برخوردار نیستیم، اما آنچه که سبب گسترش پیام ما می‌شود،‌ پایداری است. نفس پایداری ما علیه سیاست های صهیونیسیت و نژادپرستی نشان می‌دهد که ما تنها کشوری در جهان هستیم که علیه نژادپرستی می ایستیم و این موضوع برای ملت ها ارزش والایی دارد.

وی بیان کرد: امروز ایران تنها کشوری است که مقاومت جدی در این وادی دارد و پرچمدار مقابله است و حتی برای این موضوع هم هزینه‌ها داده است. همه ملت ها می فهمند که اگر ایران هزینه تحریم را می‌پذیرد و رسما امریکایی ها اعلام می کنند که باید سیاست های خاورمیانه را عوض کند، یعنی اسرائیل را به رسمت و نژاد پرستی را به رسمیت بشناسد.

ملت‌های غرب تشنه پیام ایران هستند

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران تصریح کرد: مسأله اساسی امروز برای غرب، ملت های خودشان است ملت‌های خودشان هستند، بدون اینکه ما رسانه‌ای داشته باشیم. البته نه آنکه ما رسانه‌ای نداریم، بلکه رسانه‌های ما نسبت به امپراطوری رسانه‌ای غرب ضعیف است، اما موضوع که آنها را شکننده کرده این است که ملت‌های غرب برای دریافت مواضع ما تشنه‌اند، حتی این توان اندک رسانه‌ای ما برای غرب شکننده شده است.

وی ادامه داد:‌ آنها همه توان خود را به کار می‌برند تا صفحات مجازی ما را اعم از دامنه‌های خبرگزاری و صفحات اینستاگرام و ... را فیلتر کنند. همه این فیلترها و تحریم‌ها نشان از شکنندگی شان است، زیرا امروز غرب آماده شنیدن حرف‌های ما است و این موضوع آنها را نگران می‌کند.

سلیمی نمین اظهار داشت:‌ امروز ابزارهای فشار آمریکا بر جوامع خود، دیگر جواب نمی‌دهد. آمریکایی‌ها جنگ طلبی و اعمال تروریستی علیه ایران را ترویج می‌کنند و در دستور خود قرار می‌دهند و ملت‌های خودشان بدون اینکه وارد جزئیات مواضع ایران شوند، از ایران در برابر دولت‌های شان حمایت می‌کنند. این موضوع در حال افزایش است و در بطن آن شاهد حمایت از سیاست ایران علیه اسرائیل، تمامیت خواهی آمریکا و اخراج آمریکایی‌ها از منطقه هستیم.

وی ادامه داد:‌ دفاع ملت‌های غرب از ایران یعنی دفاع از موضوع ضد اسرائیل و ضد تمامیت خواهی آمریکاست که اگر این موضوع تداوم یابد و افکار عمومی غرب کاملا علیه سیاست‌های آمریکا بسیج شوند، آمریکا این پایگاه را از دست خواهد داد.

ملت آمریکا و انگلیس در برابر دولت‌های‌شان بیدار شده‌اند

این پژوهشگر تصریح کرد: آمریکایی‌ها تا حالا توجیه می‌کردند که برای امنیت کشورهای مختلف پایگاه ایجاد کرده‌اند و حتی ملت‌های‌شان را اینطور راضی نگه داشته‌اند که از محل پرداخت مالیات،‌ پایگاه‌هایی در ژاپن و کره جنوبی و... ایجاد کرده‌اند.

امروز وقتی ملت آمریکا به تدریج بفهمد که این پایگاه‌ها نه تنها برای امنیت بشر نبوده بلکه آلوده به اعمال کثیفی همچون اعمال تروریستی و ایجاد گروه‌هایی همچون داعش است، دیگر حاضر نخواهند شد تا پول مالیات شان صرف مالیات پایگاه‌هایی برای ایجاد تنش شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ دو عامل همچون شکل‌گیری مقاومت و همراهی بخشی از افکار عمومی غرب، با یکدیگر پیوند بخورند،‌ مرگ سلطه طلبی آمریکا فرا خواهد رسید که این موضوع دور نخواهد بود. آنها کوچکترین مخالفت‌ها را نمی‌توانند تحمل کنند و ماهیت نژاد پرستی‌شان دیگر آشکار شده است. 

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/6752 sec