شناسه خبر: 136749 منتشر شده در مورخ: 1398/09/10 ساعت: 10:02 گروه: مسائل صنفی خبرنگاران

دست خبرنگارها از یارانه معیشتی کوتاه مانده

دست خبرنگارها از یارانه معیشتی کوتاه مانده
باوجود اینکه در روزهای اخیر مطالب مختلفی از سوی مسئولان پیرامون نحوه تخصیص یارانه معیشتی به 60 میلیون نفر مطرح شده، اما بسیاری از خبرنگاران نظری مغایر با این مهم دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار هرچه از ساعت صفر آغاز طرح سهمیه بندی بنزین می گذرد ابعاد بیشتری از این موضوع که زیر خاکستر اغتشاشات اخیر مخفی مانده هویدا می شود، باوجود اینکه در روزهای اخیر مطالب مختلفی از سوی مسئولان پیرامون نحوه تخصیص یارانه معیشتی به 60 میلیون نفر مطرح شده، اما بسیاری از خبرنگاران نظری مغایر با این مهم دارند.

شاید مهم ترین موضوعی که افکار عمومی را به خود مشغول می کرد همین نکته بود که 60 میلیون دریافت کننده یارانه کمک معیشتی چه کسانی هستند و این افراد مورد نظر که رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و سخنگوی دولت بارها آن را به رخ کشیده اند چه کسانی هستند.

به دنبال طرح این موضوعات بسیاری از مسئولان غیر دولتی، نمایندگان مجلس و کارشناسان خواستار روشن شدن وضعیت پرداخت یارانه های کمک معیشتی شدند.

آنچه نوبخت مطرح کرده، این مطلب است که 18 میلیون خانوار از 25 میلیون خانوار کشور مشمول دریافت این حمایت معیشتی می شوند که با توجه به آمار رئیس سازمان برنامه و بودجه تنها 6 میلیون خانوار این کمک هزینه معیشتی را دریافت نمی کنند.

طبق آمار ارائه شده توسط دولت دو هزار و 400 میلیارد تومان تحت عنوان کمک هزینه معیشتی به مردم پرداخت شده است که واکنش های مختلفی را در پی داشته است به طور مثال برخی از خبرنگاران در صفحات شخصی خودشان در فضای مجازی به عدم تخصیص این کمک هزینه به 90 درصد خبرنگاران خبر داده اند.

اما این تمام ماجرا نیست چراکه احمد میدری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد 80 درصد مردم کشور از این بسته معیشتی دولت بهره مند شده اند و برای پرداخت این مبلغ در ماه آتی شروطی وجود دارد که مهم ترین آن دسترسی به اطلاعات حساب دریافت کنندگان یارانه است.

این مسئول اما دارا بودن خودرو به قیمت بیش از 250 میلیون تومان و همچنین ملک بیش از یک میلیارد را از مواردی عنوان کرد که یارانه معیشتی را حذف می کندو همچنین در این طرح افرادی با مشاغل خاص همچون پزشکان، اعضای هیات علمی، قضات و وکلا و کارمندان و مدیران ارشد دولتی حذف شدند.

البته وی معتقد است نداشتن ملک از شروط دریافت یارانه معیشتی محسوب نمی‌شود، چراکه برخی مستاجران اجاره بهایی ۴ میلیون تومانی در شمال شهر تهران می‌پردازند که این به معنی تمکن مالی است. میرزایی از ثبت شکایت ۵.۴ میلیون سرپرست خانوار به دلیل عدم دریافت یارانه بنزین خبر داد.

حالا باید از مسئولان امر پرسید که جامعه خبری و اصحاب رسانه که بیشتر آنها از حقوق ابتدایی یعنی بیمه هم بهره مند نیستند، با چه خط کشی جزو اقشار پردرآمدی محسوب شده اند که دریافت کمک هزینه معیشتی را از آنها گرفته است.

انتهای پیام/

 

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0180 sec