شناسه خبر: 136696 منتشر شده در مورخ: 1398/08/19 ساعت: 13:03 گروه: سواد رسانه‌ای
کارشناس رسانه در گفت‌وگو با «خبرنگار»:

بهره‌برداری سیاسی از رسانه‌های دانشجویی ناپسند است

بهره‌برداری سیاسی از رسانه‌های دانشجویی ناپسند است
کارشناس رسانه گفت: گاهی برخی رسانه‌های دانشجویی در برهه‌های زمانی خاص ازجمله انتخابات فعالیت خود را افزایش می‌دهند اما در بسیاری از این رسانه‌ها و تشکل‌ها با نفوذی که از سوی جریانات سیاسی انجام می‌شود شاهد حرکت‌های ناب دانشجویی نبوده و به نحوی بهره‌برداری‌های سیاسی را مشاهده می‌کنیم.

محمد سرباز در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار اظهار داشت: وضعیت نشریات دانشجویی امروز در دانشگاه‌ها وضعیت خوبی نیست و رسانه‌های دانشجویی به‌خصوص رسانه‌های تشکل‌های دانشجویی در حال گذران امور در دوران رکود و افول هستند و حقیقتاً آن اثرگذاری را که باید رسانه‌ها و تشکل‌ها داشته باشند شاهد نیستیم.

وی افزود: گاهی برخی رسانه‌های دانشجویی در برهه‌های زمانی خاص ازجمله انتخابات فعالیت خود را افزایش می‌دهند اما در بسیاری از این رسانه‌ها و تشکل‌ها با نفوذی که از سوی جریانات سیاسی انجام می‌شود شاهد حرکت‌های ناب دانشجویی نبوده و به نحوی بهره‌برداری‌های سیاسی را مشاهده می‌کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی و رسانه‌ای یادآور شد: قشر دانشجو مطالبه‌گر، اثرگذار و حساس است که دشمن نیز این مسئله را خوب می‌داند و به دنبال تأثیرگذاری بر روی دانشجویان و به دنبال آن در جامعه است. تأثیرگذاری در حوزه رسانه نیز بیش از سایر رسانه‌ها مشاهده می‌شود.

 سرباز در ادامه یادآور شد: البته در این حوزه دشمن سرمایه‌گذاری کرده و در راستای بهره‌برداری خود از تشکل‌های مسئله‌دار و رسانه‌های آن‌ها فعالیت می‌کند و این موضوع را می‌توان در مواردی مانند فمینیسم، محیط‌زیست و سبک زندگی که مورد هجمه قرار گرفته مشاهده کرد، به همین دلیل رویکرد برخی نشریات هم به همین‌سو معطوف شده است.

 مسئول سابق بسیج رسانه استان قزوین یادآور شد: در موضوعاتی از جمله فمینیسم، سبک زندگی و حفاظت محیط زیست شاهد سرمایه‌گذاری دشمن هستیم که امروز این موضوعات به شکل وارونه در برخی نشریات دانشجویی قابل مشاهده است که لازم است مسئولان ذی‌ربط و کارشناسان به این مسئله ورود کرده و از آسیب‌های احتمالی آتی جلوگیری کنند به‌طور مثال اگر در مسئله حجاب کارشناسی شده و بسیاری از آسیب‌ها احصا و از بین برده می‌شد امروز وضعیت حجاب ما بهتر از وضعیتی بود که مشاهده می‌کنیم.

این کارشناس حوزه رسانه خاطرنشان کرد: امروز با توجه به اشتباهاتی که در دوره‌های گذشته بنا به حضور دانشجویان غیربومی در شهرهای کوچک شاهد بودیم وضعیت حجاب در شهرهای کوچک نیز از حالت متعارف و عادی خود خارج شده که این مسئله باید مورد بررسی کارشناسان قرار بگیرد تا در موضوعات دیگر همسو دچار مشکل نشویم.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/7110 sec