شناسه خبر: 136686 منتشر شده در مورخ: 1398/08/18 ساعت: 12:08 گروه: مسائل صنفی خبرنگاران
معاون صندوق اعتباری هنر:

بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهترین بیمه صنوف است

بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهترین بیمه صنوف است
معاون اعضا صندوق اعتباری هنر گفت: بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهترین بیمه تکمیلی صنوف در کشور است و هنرمندانی که عضو هستند همراه با افراد تحت تکفل خود می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار منصور وحیدی فر در نشست اهالی فرهنگ، هنر و رسانه کردستان با مدیران صندوق اعتباری هنر ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع هنرمندان استان کردستان گفت: مرکزیت نمی تواند دلیلی برای ارئه خدمات بیشتر محسوب شود، نباید از کنار مطالبات اعضا بی تفاوت بگذریم. طی سفرهای حمایتی، صندوق اعتباری هنر شنوای مشکلات و مطالبات هنرمندان سراسر کشور است چون هر منطقه از کشور شرایط فرهنگی و مختصات خاص خود را دارد.

وی با اشاره به خدمات صندوق اعتباری هنر اظهار داشت: 1384 نفردر استان کردستان عضو صندوق اعتباری هنر هستند، 358 نفر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و 108 نفر از بیمه درمان تکمیلی برخوردار هستند. با توجه به تعداد هنرمندان فعال استان کردستان،  تعداد  اعضا  صندوق دراین استان باید افزایش یابد تا ما بتوانیم  کمک‌های بیشتری  به هنرمندان کردستان ارائه دهیم.

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر با اشاره به خدمات بیمه‌ی تأمین اجتماعی به اهالی فرهنگ و هنردر سال های اخیر گفت: ۱۸درصد حق بیمه برای فرد اصلی براساس حداقل دستمزد سالانه مصوب شورای عالی کار، مبنای زیر پوشش قرار گرفتن اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه کشور در نظر گرفته شده است. از ۱۸ درصد مذکور، ۱۰ درصد توسط صندوق و۸ درصد توسط فرد پرداخت می‌شود.

وی افزود: بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر بهترین بیمه تکمیلی صنوف در کشور است و هنرمندانی که عضو هستند همراه با افراد تحت تکفل خود می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند.

وحیدی‌فر در ادامه به طرح کمک مستمری اشاره کرد و گفت: در سال 97 پرداختی طرح کمک مستمری از 150 هزار تومان به 250 هزار تومان رسید.

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر در ادامه افزود: طرح تکریم نیز که به هنرمندانی که نشان درجه یک هنری دارند، تعلق می گیرد به میزان 4 برابر افزایش و از 200 هزار تومان به 800 هزار تومان رسیده است.

وحیدی‌فر در این نشست به تسهیلات پرداختی به اعضا اشاره کرد و گفت: در 2 سال اخیر تلاش شده به مطالبات اعضای صندوق در استان ها بیشتر از قبل پرداخته شود و منابع پرداختی بیش از گذشته به استان ها اختصاص یافته است. همچنین تسهیلات کارآفرینی از نیمه ی سال 96 با کمک نهادهای هنری و مالی در اختیار کارآفرینان حوزه های مختلف فرهنگی و هنری قرار می‌گیرد.

زهرا حق‌شعار، مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر نیز با بیان اینکه سنندج علاوه بر شهر خلاق موسیقی می‌بایست به عنوان شهر خلاق هنر هم معرفی می‌شد افزود: صندوق اعتباری هنر بدون هیچ تبعیضی به همه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه حائز شرایط خدمات خود را ارائه می دهد.

حق شعار در ادامه افزود: مسئولان صندوق اعتباری هنردر یک‌سال اخیر از ۱۲۰ منطقه محروم که اهالی رسانه و فرهنگ و هنر فعالیت داشتند بازدید کردند.

محمد حسامی مسئول انجمن موسیقی کردستان در این نشست گفت: هنرمندان جامعه را زنده نگه می‌دارد، امیدواریم شعار حمایت هیات اعزامی صندوق اعتباری هنر  از هنرمندان عملیاتی و محقق شود.

عثمان محمدی از فیلمسازان سنندجی هم در این نشست اظهار داشت: ساختن فیلم با خطرات زیادی مواجه است آیا امکان بیمه کردن پروژه‌های فیلمسازی توسط صندوق وجود دارد.

عطیه شیخ احمدی از هنرمندان توانخواه هم گفت: ۳۰ رمان و یک کتاب شعر دارم که تاکنون موفق به چاپ ۱۳ عنوان شدم برای چاپ و هم فروش کتاب‌هایم با مشکلاتی مواجه هستم و انتظار حمایت از مسئولان دارم.

هفدهمین مقصد هیأت اعزامی صندوق اعتباری هنر  است که در چهار روز اخیر با سفر به شهرستان‌های دهگلان، قروه،دیواندره و بیجار و روستاهای تابعه از نزدیک در جریان وضعیت، دغدغه‌ها و مشکلات اهالی فرهنگ و هنر این مناطق قرار گرفتند.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0170 sec