شناسه خبر: 136682 منتشر شده در مورخ: 1398/08/18 ساعت: 11:04 گروه: گزارش ویژه
نوباوه در گفتگو با «خبرنگار» تشریح کرد

راز سکوت رسانه‌ای در برابر جنایت‌های غرب

راز سکوت رسانه‌ای در برابر جنایت‌های غرب
نماینده ادوار مجلس به تفکر لیبرال دموکراسی و اهداف غرب در خودبرتر مطرح کردن توسط بازوهای رسانه ای و اجتماعی پرداخت.

بیژن نوباوه امروز در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ضمن اشاره به موضوعاتی که رسانه در آن حوزه دارای اهمیت است در پاسخ به سوالی درباره چرایی عدم اطلاع‌رسانی مناسب درخصوص دشمنی‌های غرب با کشورهای آسیایی به خصوص جمهوری اسلامی ایران در ۱۰ سال گذشته اظهار کرد: بحث نفوذ کشورهای غربی در کشورهای در حال توسعه که کشورهای جهان سوم نیز به آنها اطلاق می‌شود، موضوعی است که در 80 سال اخیر بیشتر با آن روبه‌رو هستیم.

وی افزود: نزدیک به ۸۰ سال یعنی پس از جنگ جهانی دوم تاکنون کشورهای غربی تلاش می‌کنند تا ایدئولوژی و باورهای خود که در حقیقت برتری نسبت به شرقی‌ها است را اشاعه دهند البته هیچ وقت این موضوع مطرح نشده است.

خبرنگار دوران دفاع مقدس با اشاره به علل عدم بررسی چنین موضوع مهمی یادآور شد: هیچ وقت این مسئله برتر بینی غربی‌ها نسبت به کشورهای دیگر ایجاد نشده مگر با باورها و حرکت‌های تبلیغاتی که در همه زمینه‌ها از جمله حوزه هنر و فرهنگ و حتی ورزشی نیز دنبال می‌شود به طوری که آمریکا سردمدار و انگلیس هدایت کننده این جریان است.

وی ادامه داد: غربی ها به دنبال آن هستند تا این سلطه و باور در جهان سوم چه در حوزه هنر چه در حوزه فرهنگ چه سینما و حتی ورزش ایجاد شود که غربی‌ها قدرتمندتر از کشورهای جهان سوم هستند.

 نوباوه به اشاره به تاریخچه این ضد فرهنگ در کشورمان ضمن ارزیابی تاریخی ابعاد آن عنوان کرد از اواخر دوره قاجار و همچنین ابتدای کار پهلوی به خصوص در زمان پهلوی دوم بسیاری از افراد مانند کسروی ها که تفکرات غربی داشته‌اند در همین مسیر حرکت کرده و آن را ترویج دادند البته ریشه‌های این تفکر در پهلوی دوم چنان رشد کرده بود که وابستگی‌های آن نیز در زمینه‌های اقتصادی سیاسی و حتی ورزشی ایجاد شد به طوری که شاهد حضور چند ده هزار مستشار در کشورمان بودیم که عددی بی سابقه است.

مدیر مسئول روزنامه عصرایرانیان اضافه کرد: البته این تفکر برنامه‌ریزی شده بود و می‌خواست ریشه کشورهای جهان سوم را بخشکاند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی با برهم زدن تفکرات لیبرال دموکراسی و ایجاد تفکر انقلاب اسلامی تمام برنامه‌ریزی‌های غربی ها به هم ریخت و آنها در پی بهره‌مندی از نرم‌افزارهای مختلف فرهنگی و هنری بودند تا در مقابله با تفکر انقلاب اسلامی این تفکر لیبرال دموکراسی را زنده نگه دارند که البته افرادی نیز امروز این تفکرات ادامه می‌دهند که شاید برخی از آنها هم ضد انقلاب نباشند اما تلاش می‌کنند تا غرب را برتر از جهان سوم و دیگران نشان دهند.

نوباوه ضمن اشاره به صحبت‌ها و منویات مقام معظم رهبری در این حوزه و همچنین اهمیت مقابله با تفکر لیبرال دموکراسی و غرب خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها این موضوع را متذکر شدند که تفکر اسلامی در مقابل تفکر غربی ایستاده است و با همین ظرفیت می‌توان در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی در مقابل نظام سلطه ایستاد که البته اگر به لحاظ ایدئولوژیکی نتوانیم تفکر و باور «ما می‌توانیم» را در کشورمان اجرا کنیم موفق هم نخواهیم شد.

این فعال سیاسی و رسانه‌ای تصریح کرد: امروز در حوزه‌هایی مانند صنایع دفاعی، نفت و پتروشیمی پیشرفت‌های خوبی داشتیم اما در دیگر حوزه‌ها متاسفانه نتوانستیم افکار و اندیشه‌های مطلوب را پیاده کنیم که رسانه نیز در این حوزه نقشی تاثیرگذار دارد البته افرادی که تفکراتشان همان نشخوارهای غربی است نمی‌توانند راه و مسیر درست را نشان دهند.

نوباوه ضمن اشاره به جزئیات بیشتر به فعالیت‌های رسانه‌ای در این حوزه خاطرنشان کرد: امروز مشاهده می‌کنیم برخی از چهره‌های رسانه‌ای که در دامن رسانه‌های بیگانه کار می‌کنند پیش از خروج از کشور و پناهنده شدنشان با غربی‌ها ارتباط داشتند که یکی از نشانه‌های وابستگی این جریان به غربی‌هاست که باید مد نظر قرار داد.

نماینده ادوار مجلس مهمترین مسئله برای مقابله با حرکت لیبرال دموکراسی غرب را تلاش، تولید و افشای ماهیت غرب به شیوه علمی دانست و تاکید کرد: باید تفکر و باور «ما می‌توانیم» را گسترش دهیم که یقیناً با این حرکت می‌توان نتایج مطلوب گرفت.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0168 sec