شناسه خبر: 126147 منتشر شده در مورخ: 1397/06/24 ساعت: 10:31 گروه: ورزشی

اجرای برنامه‌های دولت در حوزه اشتغال شتاب می‌گیرد؟

اجرای برنامه‌های دولت در حوزه اشتغال شتاب می‌گیرد؟
دو یادداشت تفاهم به‌ منظور اجرایی‌شدن برنامه‌های اشتغال با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، سرپرست وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری منعقد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار،  امروز دو تفاهم نامه با موضوع «ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در سال 1397» و «برنامه‌های افزایش اشتغال نیروی انسانی تحصیلکرده و متخصص» در سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور محمدباقر نوبخت،‌ معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، انوشیروان محسنی بندپی سرپرست وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا می شود.

 افزایش مهارت و اشتغال پذیری جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی و تسهیل در جذب و به کارگیری جوان در بنگاه های اقتصادی مهمترین هدف این تفاهم نامه است.

 به گزارش تسنیم،طرح کارورزی دانش‌آموختگان دانشگاهی،افزایش مهارت و اشتغال پذیری جوانان فارغ‌‌التحصیل دانشگاهی، تسهیل در جذب و به‌کارگیری جوانان در بنگاه‌‌های اقتصادی،طرح مشوق بیمه سهم کارفرمایی،طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار،طرح یارانه دستمزد،طرح توسعه تامین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی،توسعه و حمایت از مشاغل خانگی،برنامه توسعه اشتغال در بخش مسکن،برنامه توسعه اشتغال در بخش کشاورزی،برنامه توسعه اشتغال در بخش صنعت،طرح دولت برای جایگزینی اتوبوس و کامیون از دیگر برنامه های دولت در راستای تولید و اشتغال بود.

 اما شواهد و اخبارها حکایت از این دارد که طرح های اشتغالزایی که در قالب طرح اشتغال روستایی و فراگیر تا کنون دنبال شده است در کاهش نرخ بیکاری تأثیر گذار نبوده و بسیاری از کارشناسان معتقدند که این طرح ها هم مانند طرح های دیگر درمان ایجاد اشتغال در اقتصاد رکود نیست. درچنین شرایطی باید دید آیا با اجرایی شدن این تفاهم نامه جدید باز  دردی از بازار کار کشور و مشکل بیکاران حل می شود؟

 انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/5696 sec