شناسه خبر: 125473 منتشر شده در مورخ: 1397/04/20 ساعت: 11:16 گروه: اقتصادی
خبرنگار گزارش می‌دهد

احتکار لوازم خانگی؛ بازاری که تایید می‌کند و مسئولانی که تکذیب

احتکار لوازم خانگی؛ بازاری که تایید می‌کند و مسئولانی که تکذیب
بسیاری از عرضه‌کنندگان در بازار به ویژه فروشندگان لوازم خانگی محصولات خود را نمی‌فروشند و کلیدواژه احتکار را دوباره بر سر زبان‌ها انداخته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار، بازار لوازم خانگی از چند هفته قبل به خاطر نوسانات شدید ارز و کاهش عرصه محصولات در کنار سودجویی برخی فروشندگان دچار شوک بزرگی شده است و شرایط خوبی را سپری نمی‌کند.

شرکت‌های لوازم خانگی علاوه بر اینکه عرصه خود را در بازار کاهش داده و در برخی موارد آن را قطع کرده اند، فروش آنلاین و اینترنتی خود را نیز متوقف کرده اند، بحثی که امروز بیش از همه به آن پرداخته می شود موضوع احتکار لوازم خانگی است که بر نابسامانی این آشفته بازار دامن زده است، امری که در صورت وجود موجب افزایش قیمت و ضرر به مصرف کنندگان و بی اعتمادی بیشتر به بازار می شود و موجب سرگردانی بیشتر مردم خواهد شد.

*احتکار لوازم خانگی شرایط بد اقتصادی کشور را تشدید می‌کند

محمد عزیزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این باره در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: نهادهای نظارتی به ویژه تعزیزات باید در زمینه احتکار و نفروختن اوازم خانگی وارد عمل شده و اقدامات بیشتری در این زاستا صورت دهند تا زمینه ای برای ایجاد چنین امری به وجود نیاید.

وی بیان کرد: اگر این امر وجود داشته باشد شرایط سختی برای مردم ایجاد می شود، امیدواریم که این امر صحت نداشته باشد، چراکه اگر فروشندگان اقدام به عرصه کالای خود نکنند توازن بازار بیش از این به هم می‌خورد و شرایط بد اقتصادی کشور تشدید می شود.

*احتکار لوازم خانگی صحت ندارد

 

محمدعلی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران اما نظر دیگری دارد و کلا منکر وجود احتکار در بازار می‌شود و می‌گوید: بعد از طرح این موضوع جلساتی با نمایندگی‌های مجاز عرضه کالا و واردات کالاهای خارجی و خانگی برگزار کردیم که مشخص شد این موضوع صحت ندارد و افزایش قیمت ها نه به خاطر احتکار بله به خاطر سودجویی برخی واسطه‌هاصورت گرفته است.

علی فاضلی، رئیس اتاق اصناف ایران نیز میگوید: عرضه نشدن لوازم خانگی در بازار را نمیتوان به صورت کامل رد کرد اما وجود احتکار نیز نمی‌تواند امر درستی باشد، در حاتل حاضر بیشتر اختفا صورت میگیرد چراکه فروشندگان و عرضه کنندگان اطمینان ندارند که بتوانند کالای فروخته شده خود را دوباره جایگزین کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/3108 sec