شناسه خبر: 125078 منتشر شده در مورخ: 1397/02/02 ساعت: 09:13 گروه: اقتصادی

توقف پروازهای فوق‌العاده برخی شرکت‌های داخلی به ۳ شهر گردشگری ترکیه

توقف پروازهای فوق‌العاده برخی شرکت‌های داخلی به ۳ شهر گردشگری ترکیه
سازمان هواپیمایی ترکیه اعلام کرده است که برخی شرکت‌های هواپیمایی ایران که پروازهای فوق‌العاده به سه شهر ازمیر، اسپارتا و دنیزلی دارند پروازهای خود را به این سه شهر متوقف کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار،به تازگی سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه اعلام کرده است که برخی شرکت‌های هواپیمایی ایرانی پروازهای خود را به سه شهر ازمیر، اسپارتا و دنیزلی متوقف کنند.

امروز شرکت هواپیمایی قشم‌ایر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پروازهایش را به دلیل درخواست مقامات سازمان هواپیمایی ترکیه به سه شهر ازمیر، اسپارتا و دنیزلی متوقف می‌کند.

* مشاور قشم‌ایر: فعلا پروازها به سه شهر ازمیر، اسپارتا و دنیزلی کنسل است

مشاور مدیرعامل قشم‌ایردر این‌باره به خبرنگار فارس گفت:‌ از هفته گذشته که آخرین پروازهای شرکت‌های هواپیمایی داخلی نظیر قشم‌ایر به شهرهای ازمیر، اسپارتا و دنیزلی انجام شد‌، سازمان هواپیمایی ترکیه اجازه پرواز به این شهرها را نداده است و فعلاً این پروازها متوقف شده است.

‌عباس مسیبی اضافه کرد: روزهای گذشته آخرین پروازهای قشم‌ایر بدون مسافر از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد شهرهای مذکور انجام شد‌ تا مسافران باقی مانده را به ایران بازگرداند اما پس از آن فعلا هیچ برنامه‌‌ پروازی از سوی شرکت‌های ایرانی به مقصد این سه شهر ترکیه‌ انجام نخواهد شد.

وی با اشاره به عدم توضیح سازمان هواپیمایی ترکیه در اقدام به اجرای این تصمیم یکسویه گفت: ضرورت دارد سازمان هواپیمایی کشوری ایران به عنوان حاکمیت صنعت حمل و نقل هوایی موضوع را پیگیری کند و این مورد در حیطه اختیارات آن سازمان است.

* معاون بازرگانی قشم‌ایر: احتمال کاهش پروازهای برنامه‌ای ترکیه و افزایش پروازهای فو‌ق‌العاده

‌‌خبرنگار فارس موضوع را ‌از معاون بازرگانی قشم‌ایر نیز پیگیری کرد.

پورعبدالله‌ ضمن تأیید توقف پروازهای فوق‌العاده قشم‌ایر به سه شهرگردشگری ترکیه (ازمیر، دنیزلی و اسپارتا) به خبرنگار فارس گفت: برقراری پروازها‌ بین دو کشور براساس تفاهم‌نامه‌ای است که تعداد پروازهای مساوی طبق آن تفاهم‌نامه بین دو کشور برقرار می‌شود.

وی ادامه داد: در هفته 200 پرواز برنامه‌ای شامل 100 پرواز از سوی شرکت‌های ترکیه‌ای و 100 پرواز از سوی شرکت‌های ایرانی بین دو کشور ایران و ترکیه برقرار است که این پروازها، برنامه‌‌ای به آنکارا و استانبول است.

وی اظهار داشت: پروازهای ما به ازمیر، دنیزلی و اسپارتا به صورت پروازهای فوق‌العاده است و تعداد زیادی پرواز فوق‌العاده از سوی شرکت‌های ایرانی به این سه شهر تقاضا شده است که مورد موافقت ترکیه قرار نگرفته است.

وی افزود: هفته گذشته سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه به ما اعلام کرد که پروازهای شما به این سه شهر باطل است و نمی‌توانید به این سه شهر بیاید، برای برگرداندن مسافران‌ خود نیز می‌توانید با پرواز خالی به این سه شهر بیایید و مسافران خود را برگردانید اما پس از پیگیری‌های ما اعلام کردند که اجازه دارید در هفته جاری با پروازهای حامل مسافر به این سه شهر بیایید و از هفته بعد مسافران خود را برگردانید.

معاون بازرگانی قشم‌ایر گفت:‌ قشم‌ایر ‌در این‌باره مذاکراتی با ترکیه انجام داد مبنی بر اینکه از تعداد پروازهای برنامه‌ای خود به ترکیه و استانبول بکاهد و به پروازهای سه شهر ازمیر، اسپارتا و دنیزلی اضافه کند زیرا این پروازها چارتری هستند و از قبل فروخته شده‌‌اند و چارترکنندگان هم هتل‌های فصلی گرفته‌اند و زیان می‌بینند اما کشور ترکیه اعلام کرد امکان آوردن مسافر به این شهرها وجود ندارد.

پورعبدالله افزود: ما به مسافرانی که از قبل بلیت پرواز ما را به این سه شهر تهیه کرده بودند اعلام کردیم به فرودگاه نیایند چون پروازها باطل شده است که اغلب آنها نیامدند و تعدادی هم با پرواز استانبول به ترکیه فرستادیم.

وی بیان کرد: ‌پس از رایزنی‌های ما ترکیه اعلام کرده است که این هفته بررسی می‌کند که آیا این امکان وجود دارد تا از پروازهای برنامه‌ای ما کاسته شود و به پروازهای فوق‌العاده اضافه شود.

معاون بازرگانی قشم‌ایر اضافه کرد: قشم‌ایر هفته‌ای سه پرواز به این سه شهر انجام می‌داد.

* سازمان هواپیمایی: پروازهای برنامه‌ای بین ایران و ترکیه هیچ مشکل ندارد

موضوع را از سازمان هواپیمایی کشور ایران به عنوان متولی صنعت حمل‌ونقل هوایی پیگیری کردیم که مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی در این باره به خبرنگار فارس گفت: مشکلی برای پروازهای بین ایران و ترکیه وجود ندارد و پروازهای برنامه‌ای کماکان براساس قراردادهای گذشته انجام می‌شود.

رضا جعفرزاده گفت: اطلاعیه‌ای که امروز قشم‌ایر منتشر کرده فقط در مورد پروازهای فوق‌العاده به ترکیه بوده در حالی که مشکلی برای پروازهای برنامه‌ای وجود ندارد.

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربیننده ترین اخبار
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0293 sec