شناسه خبر: 123699 منتشر شده در مورخ: 1396/12/05 ساعت: 11:30 گروه: بین الملل

طرح پیشنهادی فرماندار فلوریدا درباره اعمال محدودیت‌های جدید برای خرید سلاح

طرح پیشنهادی فرماندار فلوریدا درباره اعمال محدودیت‌های جدید برای خرید سلاح
فرماندار فلوریدا طرح پیشنهادی خود را برای اعمال محدودیت‌های جدید در خصوص خرید و فروش سلاح به افراد زیر ۲۱ سال در این ایالت مطرح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرنگار ،به نقل از رویترز، «ریک اسکات» فرماندار فلوریدا، که یکی از وفاداران به لابی سلاح آمریکا است، تحت فشارهای پس از تیراندازی خونین اخیر در دبیرستانی در پارکلند، از قانون گذاران این ایالت خواست دسترسی جوانان و افرادی  را که دچار اختلالات روانی هستند، به سلاح های گرم محدود کنند.

اسکات اظهار کرد طی دو هفته آتی با جمهوری خواهان مجلس نمایندگان فلوریدا برای افزایش دست‌کم سن مجاز برای خرید هرگونه سلاح در این ایالت از 18 سال به 21 سال گفتگو و همکاری خواهد کرد.

این طرح پیشنهادی، فرماندار جمهوری خواه فلوریدا را در مقابل انجمن سلاح آمریکا قرار خواهد داد. این انجمن مخالف افزایش حداقل سن مجاز برای خرید سلاح در فلوریدا است. اسکات تاکنون مورد تشویق و تایید انجمن سلاح آمریکا بوده است.

بر اساس این طرح پیشنهادی، افرادی که قصد خرید هرگونه سلاح را دارند، باید دست‌کم 21 سال داشته باشند. وی همچنین از تصویب قانونی حمایت کرد که به پلیس و اعضای خانواده ها اجازه می هد برای جلوگیری از تهدیدات خشونت آمیز از سوی مظنونانی که سلاح در اختیار دارند، به طور قانونی اقدام کنند. بر اساس این طرح، افسران پلیس، مددکاران اجتماعی و اعضای خانواده ها می توانند علیه خرید یا نگهداری سلاح از سوی فردی که دچار بیماری روانی است یا تمایل به انجام اقدامات خشونت آمیز دارد، به دادگاه شکایت کنند.

مسئول تحقیق در خصوص حادثه تیراندازی اخیر در دبیرستانی در پارکلند فلوریدا از طرح پیشنهادی ریک اسکات حمایت کرد و گفت: «این طرح گام محکمی برای توانمندتر کردن پلیس برای حفظ امنیت در فلوریدا است.»

«بیل نلسون» سناتور دموکرات فلوریدا، نیز در خصوص طرح پیشنهادی اسکات اظهار کرد: «این حداق کاری است که او انجام می دهد.»

در پی تیراندازی اخیر در دبیرستانی در پارکلند فلوریدا، یک جوان 19 ساله با سلاح گرم 17 نفر را کشت و موجب رعب و وحشت شمار زیادی از دانش آموزان و معلمان شد. به گفته مقامات فلوریدا، سلاحی که عامل این تیراندازی از آن استفاده کرده است، سال گذشته به طور قانونی خریداری شده بود. عامل این حمله دانش آموز سابق این دبیرستان بود که به گفته معلمان و مسئولان مدرسه سابقه شرارت و خرابکاری داشته است.

تیراندازی اخیر انتقادات بسیاری را علیه قانون گذاران و سیاستمداران آمریکایی به دلیل ناتوانی در کنترل سلاح و اعمال محدودیت های جدید بر خرید و فروش اسلحه مطرح کرده است. انجمن سلاح آمریکا با لابی گری در کنگره مانع تصویب قوانین جدید در این خصوص شده است.

انتهای پیام/

کلید واژه
 
google-buzz twitter digg facebook linkedin
  نظرات بینندگان  
  نظر شما  
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با سایت، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
پربحث ترین اخبار
Page Generated in 0/0206 sec